wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaUsługiPraca kierowcy UK a rozliczenia podatkowe

Praca kierowcy UK a rozliczenia podatkowe

Jeszcze kilka lat temu zawód kierowcy uznawany był za jedną z lepiej płatnych profesji, zwłaszcza w przypadku osób, które decydowały się na przewóz towarów poza granice Polski. Niektórzy kierowcy, którzy dzięki częstym podróżom zasmakowali życia poza granicami Polski, poznali stawki godzinowe kolegów z UK i ich system pracy, zdecydowali o przeprowadzce do Wielkiej Brytanii. Dziś praca kierowcy UK nadal należy do grupy zawodów chętnie podejmowanych przez Polaków. Z tego powodu istnieją firmy, które pomagają im w dopełnianiu formalności związanych z wykonywaniem zawodu kierowcy i rozliczaniem podatku w sytuacjach, gdy jest to konieczne.

Zawód kierowcy a własna działalność gospodarcza

Praca kierowcy wiąże się ze sporym ryzykiem. Z tego powodu wiele firm transportowych rezygnuje z podpisywania umowy o pracę z kierowcami, a nawiązuje współpracę z tymi, którzy prowadzą własną działalność. W Wielkiej Brytanii bardzo często możemy spotkać się z wymogiem założenia własnej działalności, zresztą w Polsce takie praktyki również stały się popularne.

Kierowca, który musi założyć własną działalność, nie zawsze wie, w jakiej powinno to być formie, jaki typ działalności będzie dla niego najlepszy. Kierowcy nie chcą męczyć się z formalnościami, jakie wiążą się z prowadzeniem własnej firmy, zdecydowanie wolą skupić się na tym, co wychodzi im najlepiej, a więc realizowaniem kolejnych transportów i pomnażaniem zysków. Na szczęście Polacy przebywający na Wyspach mogą liczyć na wsparcie polskich biur rachunkowych. Wiele z nich specjalizuje się w prowadzeniu spraw księgowych kierowców i sporządza rozliczenia podatku dla kierowców.

Praca kierowcy UK – założenie spółki Limited

Wielu kierowców w UK decyduje się na założenie spółki LTD. Spółkę Limited rejestruje się do Companies House, a zaraz potem można rozpocząć legalną pracę na własny rachunek. Kierowca jest dyrektorem spółki, zarządza nią i otrzymuje wynagrodzenie za pracę. Musi jednak pamiętać, że praca kierowcy UK w formie spółki LTD wiąże się z koniecznością uiszczania opłat i sporządzania rozliczeń. Oczywiście są również zalety takiego rozwiązania, m.in. to, że kierowca może współpracować z kilkoma firmami i nie musi ograniczać się do wykonywania zleceń dla jednej z nich.

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z dużym nakładem pracy, bywa też czasochłonne, szczególnie, gdy chcemy mieć idealny porządek w dokumentacji. Dlatego też sprawy podatkowo-księgowe warto powierzyć specjalistom, którzy zdejmą z bark kierowcy ten ciężar, a jednocześnie zapewnią poczucie bezpieczeństwa.

Zapotrzebowanie na usługi transportowe

Sytuacja materialna mieszkańców Europy jest znacznie lepsza niż w przeszłości, a jednym z państw, które najlepiej radzą sobie pod względem gospodarczym, jest Wielka Brytania. W UK wytwarza się najróżniejsze produkty, a wiele z nich trafia na zagraniczne rynki. Tym samym zapotrzebowanie na usługi transportowe wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Kierowcy prowadzący firmę Limited osiągają wysokie dochody, dlatego zupełnie nie odstraszają ich formalności związane z rozliczeniami podatków.

 

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments