wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaCiekawostkiJak wybrać hotel na święta?

Jak wybrać hotel na święta?

Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się spędzić święta poza domem, przy czym wcale nie chodzi o to, by zwalić się rodzinie lub znajomym na głowę. W okresie świątecznym coraz chętniej pakujemy walizki i przenosimy się do hotelu. Może to być obiekt zlokalizowany w atrakcyjnej miejscowości turystycznej, lub po prostu cichy pensjonat, w którym zaszyjemy się z bliską osobą. Niezależnie od naszych preferencji, powinniśmy wybrać hotel, który nie zwalania obrotów w sezonie zimowym. Jak wybrać hotel na święta, by świąteczny pobyt można było uznać za udany?

Dlaczego rezygnujemy ze świętowania przy suto zastawionym stole?

Świąteczne dni w wielu domach wyglądają tak samo. Przy suto zastawionym stole gromadzi się cała rodzina, a przerwy miedzy posiłkami zostają wypełnione rozmowami i spacerami po najbliższej okolicy. Niestety nie wszyscy mają czas na spacery – w okresie świątecznym wiele kobiet nie znajduje czasu na odpoczynek. Najpierw pracuje w pocie czoła, próbując przygotować dom na święta, potem do późnych godzin nocnych spędza czas na gotowaniu, smażeniu i pieczeniu. A gdy w końcu nadchodzą święta, skupia się na podgrzewaniu i podawaniu potraw oraz obsłudze zgromadzonych gości.

Coraz więcej kobiet zaczyna się buntować przeciwko obowiązkowi przygotowywania rodzinnych świąt. Chcą, by był to czas spokoju i radości, okres, w którym będą mogły odpocząć od pracy zawodowej. Dlatego coraz chętniej pakujemy walizki i wyjeżdżamy na święta do dobrego hotelu. Poza tym święta przy suto zastawionym stole nie na każdego mają korzystny wpływ. Pojawiają się dolegliwości żołądkowe, a skutki przejedzenia odczuwalne są jeszcze przez kilka kolejnych dni.

Jaki powinien być hotel na święta? Jak wybrać hotel na święta?

Pomysł na świąteczny wyjazd może pojawić się nagle, ale większość osób plany świąteczne robi znacznie wcześniej. Oznacza to, że hotel rezerwowany jest ze stosowanym wyprzedzeniem. Oczywiście musi to być obiekt, który prowadzi działalność całoroczną, a więc przyjmuje i obsługuje gości bez względu na porę roku i panujące warunki atmosferyczne.

Świąteczne dekoracje i stosowna muzyka

Omawiając temat jak wybrać hotel na święta, koniecznie należy wspomnieć, że odpowiedni hotel to taki, w którym dba się o zapewnienie świątecznej atmosfery i przygotowuje stosowne dekoracje. Personel powinien zadbać o udekorowanie obiektu na zewnątrz (lampki świąteczne nad wejściem głównym to element obowiązkowy), jak i wewnątrz. Pięknie przystrojona choinka, świąteczna muzyka i inne elementy dekoracyjne z pewnością zachęcą do spędzenia świąt w danym hotelu. Ponadto należy pamiętać o wymianie obrusów w recepcji i restauracji na białe, odświętne, ustawienie na stolikach świec czy choćby niewielkich świątecznych stroików.

Świąteczne menu

Idealnie, jeśli hotel na święta przygotowuje specjalną ofertę, obejmującą rabaty cenowe za wynajem noclegu czy bezpłatne świąteczne śniadanie. Dobrze również, jeśli z okazji świąt do menu zostaną wprowadzone nowe potrawy. W bardziej kameralnych obiektach możliwe jest zorganizowanie świątecznej wieczerzy dla wszystkich gości hotelowych. Mile widziane jest również przygotowanie dla wszystkich mini prezentów świątecznych.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments