poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaUsługiPolski ginekolog na Wyspach – wizyta u ginekologa w UK

Polski ginekolog na Wyspach – wizyta u ginekologa w UK

Brytyjski system opieki zdrowotnej różni się od systemu funkcjonującego w Polsce, a różnice te widzą zwłaszcza kobiety, które zachodzą w UK w ciążę, cierpią na jakieś schorzenia ginekologiczne czy po prostu dbają o regularność badań, takich jak cytologia czy badania piersi. Okazuje się, że z większością tych problemów nie da się pójść bezpośrednio do gabinetu ginekologicznego, a należy odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu. Polki, które mieszkają w UK przez dłuższy czas, albo w końcu przyzwyczajają się do takiej sytuacji, albo korzystają z oferty polskich przychodni, w których polski ginekolog jest na wyciągnięcie ręki.

Kiedy należy zgłosić się do ginekologa?

Kobiety, które czują potrzebę skonsultowania dolegliwości z ginekologiem i chcą, by ta konsultacja odbyła się bezpłatnie w ramach publicznej opieki zdrowotnej, powinny udać się do lekarza GP. To on oceni, czy rzeczywiście istnieje potrzeba odesłania pacjentki do specjalisty, czy też pobranie próbek do badań odbędzie się na miejscu. Jeśli pacjentkę musi obejrzeć ginekolog, lekarz pierwszego kontaktu udziela informacji, gdzie taka wizyta może się odbyć. Najczęściej jest tak, że ginekolog świadczy usługi w tej samej przychodni, w jakiej odbywała się konsultacja z GP, jeśli jednak ginekologa nie ma na miejscu, pacjenta zostaje skierowana do jednej z klinik planowania rodziny.

Wskazania do wizyty u ginekologa

Do ginekologa należy udać się zawsze wtedy, gdy pojawiają się upławy, nieprzyjemny zapach, ból i pieczenie okolic intymnych. Ostry ból jajników i krwawienia między miesiączkowe również są wskazaniem do pilnej wizyty. Podobnie wygląda to w przypadku zaniku miesiączkowania oraz zmian w wyglądzie piersi, zwłaszcza gdy wyczuwalne są guzki i zgrubienia. Oczywiście z pomocy ginekologa korzystają również kobiety starające się o potomstwo. Jeśli chodzi o prowadzenie ciąży, w UK ginekolodzy zajmują się tym przede wszystkim wtedy, gdy istnieją jakieś problemy, ciąża jest zagrożona itp. Natomiast w przypadku, gdy ciąża przebiega prawidłowo, za wystarczające uważa się konsultacje z położną.

Polski ginekolog w Wielkiej Brytanii

Kobiety, które chciałby dostać się do ginekologa jak najszybciej, bez potrzeby opowiadania o swoich dolegliwościach lekarzowi GP, mogą skorzystać z oferty polskiej kliniki. Polscy specjaliści świadczą usługi na nieco innych zasadach niż lekarze pracujący w przychodniach publicznych, a standard tych usług jest bardzo wysoki. Pacjentki mogą zgłosić się bezpośrednio do specjalisty, gdy chcą wykonać cytologię i diagnostykę HPV, znaleźć przyczynę nieprawidłowych krwawień z macicy, rozpocząć leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu czy wyregulować cykle miesiączkowe. Oprócz tego polski ginekolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności, leczeniem endometriozy, mięśniaków macicy, zajmuje się problemem wypadającej macicy i chorobami sromu. Specjalista zajmuje się również leczeniem uciążliwych objawów menopauzy, a także prowadzeniem ciąży. Polski ginekolog podejmuje się opieki nad ciężarną nie tylko w sytuacji, gdy zagraża jej poronienie, ale również w każdej innej sytuacji. Kontroluje rozwój płodu, a po porodzie zapewnia opiekę w połogu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments