poniedziałek, 20 maja, 2024

Kominek na pellet

Osobom przyzwyczajonym do ogrzewania domu węglem niekiedy sporą trudność sprawia przestawienie się na inny rodzaj opału. Tymczasem rezygnacja z tradycyjnych kotłów węglowych przynosi wiele korzyści. Przykładowo, wybierając piec na pellet, otrzymujemy łatwe w obsłudze urządzenie i czystą kotłownię. Jednocześnie wykazujemy troskę o jakość powietrza i nie musimy martwić się o zasobność portfela. Duże kotły, które ogrzewają całe budynki mieszkalne, nie są jednak jedynymi urządzeniami grzewczymi, w których można wykorzystywać paliwo powstałe z odpadów drzewnych. Na uwagę zasługuje również kominek na pellet.

Niewielkie piecyki na pellet

Kominkowe piecyki na pellet to urządzenia, które nie zajmują wiele miejsca, dlatego sprawdzają się również w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni. Piecyki na pellet mają nowoczesny wygląd, dzięki czemu dobrze wpisują się w stylistykę dzisiejszych wnętrz. Poniekąd ich design można porównać z piecami wolnostojącymi, w których pali się drewnem. Obydwa rozwiązania cieszą się dużą popularnością i bardzo często wybierane są zamiast tradycyjnych okazałych kominków.

Kominek na pellet – estetyka i funkcjonalność

Kominek to urządzenie, które ma zapewniać domownikom bezpieczeństwo cieplne w sytuacji, gdy nastąpi awaria centralnego ogrzewania. Kominek pomoże też dogrzać pomieszczenie w momencie, gdy przez długi czas dom stał pusty i nieogrzewany. Oprócz tego koniecznie należy wspomnieć o funkcji estetycznej takiego urządzenia. Kominek na pellet podkreśla atrakcyjność wnętrza i nadaje mu charakteru. Dobrze wygląda zarówno za dnia, gdy stoi nieużywany, jak i wieczorem, gdy ogień zza szyby delikatnie rozświetla pomieszczenie. Kominek tworzy bardzo przyjemną atmosferę, szczególnie w długie zimowe wieczory.

Jeśli chodzi o funkcjonalność piecyków kominkowych na pellet, są to urządzenia, które mogą ogrzać jedno pomieszczenie, najczęściej salon, ale po wykonaniu rozprowadzenia powietrza, ogrzeją również inne wnętrza w budynku. Oczywiście wiele zależy od wielkości domu, jak i rodzaju kominka oraz jego mocy.

Piece kominkowe na pellet

Zarówno w piecyku na pellet, jak i w tradycyjnym kominku drzewnym wykorzystuje się paliwo pochodzenia naturalnego. W jednym i drugim przypadku jest to drewno, ale o ile w zwykłym kominku spala się kawałki drewna, o tyle w piecyku na pellet są to sprasowane pod wysokim ciśnieniem odpady drzewne. Co więcej, do produkcji tych odpadów nie wykorzystuje się kory, a jedynie zręby i wióry drzewne, co sprawia, że pellet zdecydowanie lepiej się spala i nie strzela. Kupując dobry pellet, mamy pewność, że jest to paliwo czyste i suche, odpowiednie do natychmiastowego użycia. Tego samego nie można powiedzieć o drewnie – jeśli nie było odpowiednio długo sezonowane, niestety będzie się źle spalać, kopcić i zapychać przewody kominowe.

Inwestycja w kominek na pellet sprawia, że nie trzeba się martwić o przechowywanie i sezonowanie drewna. Worki z pelletem są lekkie i poręczne, dlatego paliwo to jest łatwe do przechowywania, poza tym nie brudzi pomieszczeń, w których jest składowane.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments