sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaCiekawostkiIle zarabia hydraulik?

Ile zarabia hydraulik?

W czołówce rankingu najlepiej płatnych zawodów w Polsce znalazły się profesje związane przede wszystkim z branżą IT, finansami i marketingiem. Hydraulik nie jest zawodem kojarzonym z podobnym rankingiem, nikomu nie przychodzi na myśl, że hydraulik może zarobić tyle samo, co programista. Niemniej najlepsi fachowcy zdecydowanie nie mogą narzekać na brak zleceń i niskie zarobki. To, ile zarabia hydraulik, uzależnione jest właśnie od ilości i wielkości zleceń, choć nie tylko.

Hydraulik z uprawnieniami

Usługi hydrauliczne, przynajmniej w teorii, świadczą osoby uprawione do wykonywania zawodu hydraulika. Oczywiście wiele drobnych napraw w domu może wykonać tzw. złota rączka, ale nigdy nie będzie to osoba tak dobrze przygotowana do pracy, jak hydraulik z uprawnieniami. Osoby, które chciałyby wykonywać zawód hydraulika i pozyskiwać wysokie zarobki, powinny pomyśleć o ukończeniu specjalistycznych kursów i zdobyciu uprawnień, dzięki którym ich wartość na rynku pracy znacząco wzrośnie. Poza tym będą mogli podejmować się trudniejszych, bardziej złożonych zleceń, a takie zawsze są lepiej płatne.

Własna działalność a praca na etacie

Hydraulik z uprawnieniami może prowadzić własną działalność gospodarczą, albo podjąć pracę w większej firmie instalatorskiej. Każde z tych rozwiązań ma zarówno zalety, jak i wady. Własna działalność daje dużą swobodę w wyborze zleceń. Dochody z działalności są dochodami hydraulika, nie musi się nimi dzielić z innymi pracownikami. Niestety własna firma to również szereg formalności i konieczność opłacania różnego rodzaju składek. Nie wszyscy lubią angażować się w tego typu sprawy i wolą pracować u kogoś, skupiając się jedynie na powierzonych obowiązkach i odbierając stałą pensję. Ile zarabia hydraulik w firmie instalatorskiej? Sporo zależy od tego, czym ta firma się trudni, czy jedynie spawami związanymi z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, czy też wykonuje instalacje innego rodzaju, np. gazowe albo centralny odkurzacz. Im szerszy zakres działalności, tym szansa na wysokie zarobki jest wyższa.

Ile zarabia hydraulik?

Osoby, które myślą o zawodzie hydraulika, czy to zaraz po ukończeniu szkoły średniej, czy w późniejszym okresie, gdy pojawia się chęć zmiany zawodu, na pewno biorą pod uwagę wysokość zarobków. Dobry hydraulik może zarabiać całkiem sporo, o ile potrafi umiejętnie wybierać zlecenia – w taki sposób, by było to dla niego najbardziej opłacalne. Na pewno ktoś, kto przez cały dzień zajmuje się cieknącymi kranami, nie będzie w stanie zarobić tyle, ile hydraulik wykonujący nowoczesną instalację wodno-kanalizacyjną w nowym budynku, czy podłączający nowoczesny kocioł grzewczy.

Na lepsze warunki finansowe może liczyć ktoś, kto potrafi wykonać wiele różnych zadań. Klienci chętnie zatrudniają fachowców oferujących kompleksowe usługi. Są w stanie zapłacić więcej, byle tylko praca została wykonana starannie i na czas, bez konieczności negocjowania warunków z kolejnymi firmami. Hydraulik, który potrafi wykonać instalację wodną, kanalizacyjną, biały montaż, instalację c.o. i wiele innych, nigdy nie będzie narzekał na brak zleceń.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments