czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaCiekawostkiBransoletki modułowe – biżuteria na każdą okazję

Bransoletki modułowe – biżuteria na każdą okazję

Cechą współczesnego społeczeństwa staje się styl życia, polegający na gromadzeniu dóbr materialnych i korzystaniu z dostępnych na rynku usług ponad rzeczywiste potrzeby. Ci, którzy nie chcą popadać w nadmierny konsumpcjonizm, koncentrują się na produktach i usługach dobrej jakości, uniwersalnych, takich, które rzeczywiście będą wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem – nie raz, a wielokrotnie. Jednym z takich produktów jest biżuteria modułowa, a zwłaszcza najpopularniejszy jej rodzaj, czyli bransoletki modułowe.

Biżuteria modułowa – co to takiego?

Biżuterią modułową nazywamy takie wyroby biżuteryjne, z których można tworzyć wiele różnorodnych kompozycji, używając do tego specjalnie przygotowanych modułów. Biżuteria komponowana składa się z prostej bazy oraz wybranych elementów ozdobnych. Dzięki wymiennymi linkom, charmsom i zawieszkom, możliwa jest zmiana wyglądu biżuterii i dostosowanie jej do okoliczności, nastroju czy stylizacji. Tym samym nie ma potrzeby kupowania kilku bransoletek w różnym stylu, bo jeden produkt będzie odpowiedni na każdą okazję.

Zalety biżuterii komponowanej

Dzięki biżuterii modułowej każdy może stworzyć własną kompozycję, odpowiadającą jego upodobaniom. Bransoletki modułowe, dzięki wymiennym elementom, sprawdzą się zarówno na co dzień, do biura, jak i podczas różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Tego typu biżuteria to również doskonały pomysł na spersonalizowany prezent. Dobierając odpowiednią zawieszkę, można stworzyć kompozycję dla bliskiej osoby – mamy, partnerki, siostry, która zdaje ważny egzamin, przyjaciółki, która właśnie urodziła dziecko itd. Niektóre propozycje sprawdzą się również w przypadku mężczyzn.

Najmodniejsze bransoletki modułowe

Wśród najpopularniejszych bransoletek modułowych należy wymienić trzy rodzaje. Pierwszy to bransoletki łańcuszkowe z dużą ilością wymiennych zawieszek, które przypina się do łańcuszka za pomocą niewielkich karabińczyków. Drugi model to bransoletki z wymiennymi charmsami, czyli zawieszkami przypominającymi duże, bogato zdobione koraliki, które nawleka się na bransoletkę. Niekiedy możemy spotkać się z połączeniem zawieszek wiszących z charmsami. Trzecim niezwykle modnym rozwiązaniem są bransoletki modułowe składające się z tzw. linków, zwanych też klipsami czy po prostu modułami. Elementy te wpina się w obręcz bransoletki, jednocześnie zwiększając jej średnicę.

Bransoletki komponowane na każdą okazję

Jeżeli zgromadzimy pewną ilość ozdobnych zawieszek, będziemy w stanie utworzyć wiele różnorodnych kompozycji na każdą okazję. Ulubiona bransoletka może być noszona tak często, jak często jej posiadacz ma na to ochotę. Większa ilość błyszczących zawieszek będzie odpowiednia na wieczorne wyjścia, a skromniejsze kompozycje sprawdzą się w miejscu pracy. Bez trudu uda się stworzyć bransoletkę nawiązującą do okresu świątecznego, jak i ozdobę typowo wakacyjną.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments