poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaModaDobrej jakości biżuteria srebrna

Dobrej jakości biżuteria srebrna

Co decyduje o jakości biżuterii? Na pewno to, z jakich materiałów została wykonana. O dobrej jakości rzadko możemy mówić w odniesieniu do biżuterii sztucznej, choć niektóre wyroby rzeczywiście zostały wykonane z ogromną starannością. Za dobrą i trwałą uznaje się biżuterię z metali szlachetnych, takich jak złoto, srebro, ale też stal szlachetna. W przypadku złota i srebra ważna jest próba, czyli to, ile kruszcu rzeczywiście znajduje się w wyrobach opisywanych jako biżuteria srebrna i złota. Duże znaczenie ma również jakoś materiałów użytych do zdobienia biżuterii. Wyroby zawierające elementy ze skóry, tworzyw sztucznych czy szkła na pewno będą znacznie tańsze niż te, które ozdobiono kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, ale ich jakość również może kształtować się na bardzo wysokim poziomie.

Trwałość wyrobów biżuteryjnych

Jeśli chodzi o trwałość wyrobów biżuteryjnych, wpływa na nią zarówno rodzaj stopu, jak i sposób wykonania biżuterii. Paradoksalnie, im wyższa próba złota i srebra, tym mocniej narażona na utlenianie i czernienie, dlatego o drogocenną biżuterię należy odpowiednio dbać i przechowywać ją w najlepszych do tego warunkach. Na pewno większą trwałością będą wyróżniały się wyroby złożone z grubszych elementów, które trudniej wygiąć, zgnieść czy rozerwać. Przykładowo dmuchane (puste w środku) obręcze bransoletek są mocniej narażone na zniszczenia, aniżeli te, które wykonano z podłużnego, prostokątnego elementu. Jednak tym, co ma największy wpływ na trwałość biżuterii, jest sposób wykonania i łączenia poszczególnych oczek łańcuszka, zawieszek, sposób mocowania kamieni itd. Kolczyki srebrne z dużą ilością zdobień będą wyrobem trwałym, jeśli zapięcie nie będzie się wyginało przy każdej próbie założenia kolczyków, a zawieszki nie będą odpadać przy każdym energicznym ruchu.

Biżuteria srebrna czy złota?

Biżuteria srebrna cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest znacznie tańsza niż wyroby ze złota, ponadto uznawana jest za mniej strojną i rzucającą się w oczy, niż biżuteria ze złotego kruszcu. Niemniej zarówno wyroby srebrne, jak i złote można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach, o ile uważnie śledzi się trendy na rynku i promocje w sklepach z biżuterią. Poza tym każdy z tych metali wykorzystywany jest zarówno do produkcji efektownej biżuterii na wyjątkowe okazje, jak i skromnych i delikatnych ozdób do użytku codziennego. Niezależnie od tego, w jakim celu kupujemy biżuterię, czy zamierzamy nosić ją każdego dnia, czy zakładać na imprezy okolicznościowe, zawsze powinny to być wyroby dobrej jakości, które przetrwają w niezmienionym stanie wiele lat.

Biżuteria srebrna na każdą okazję

Dobrej jakości biżuteria srebrna pasuje do każdej stylizacji i na każdą okazję, gdyż zawsze wygląda estetycznie, podkreśla urodę i dopełnia całości stylizacji. Srebrne wyroby sprawdzą się zarówno na co dzień, niezależnie od charakteru pracy, jak i podczas wyjść do klubu tanecznego czy na romantyczną kolację. Odpowiednie będą także na okazje typu komunia, wesele, jubileusz, bale karnawałowe, imprezy integracyjne, pokazy i wernisaże.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments