poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaTechnologieZaawansowane narzędzia do obróbki CNC

Zaawansowane narzędzia do obróbki CNC

Nowoczesny park technologiczny to jeden z elementów mających wpływ na sukces przedsiębiorstwa produkcyjnego. Dzięki wyposażonym w zaawansowane narzędzia maszynom CNC oraz specjalistycznym programom do ich obsługi, produkcja odbywa się szybciej i niższym kosztem. Ponadto dochodzi do zminimalizowania ryzyka występowania błędów produkcyjnych. W efekcie otrzymujemy produkt końcowy wysokiej jakości.

Sprawna i bezpieczna obróbka CNC

Przedsiębiorstwom produkcyjnym powinno zależeć na sprawnej i bezpiecznej obróbce CNC, co jest możliwe z wykorzystaniem najlepszego sprzętu dostępnego na rynku i dobrej współpracy osób zaangażowanych w proces tworzenia produktu. Zakup funkcjonalnej maszyny CNC jest niezwykle istotny dla sukcesy firmy, niemniej nie należy zapominać, że za sprawne działanie maszyny CNC odpowiada specjalistyczne oprogramowanie CAM. To od niego zależy, czy możliwe będzie pełne wykorzystanie możliwości maszyny CNC. Nie bez znaczenia jest również jakość narzędzi kształtnych stosowanych w przypadku danej maszyny. Producenci maszyn sterowanych numerycznie zachęcają, by stosować narzędzia przeznaczona do konkretnego modelu obrabiarki. Mimo to wiele firm rezygnuje z zakupu oryginalnych wierteł czy frezów, a stawia na lepsze ich zdaniem zamienniki, bądź też zajmuje się produkcją narzędzi kształtnych we własnej narzędziowni.

Zaawansowane narzędzia – rozwiązania niestandardowe

Wytwarzanie niektórych produktów nie jest możliwe z wykorzystaniem standardowych narzędzi kształtnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą tworzyć innowacyjne produkty o wysoce skomplikowanej budowie, dostawcy narzędzi przygotowują specjalną ofertę. Oferują zaawansowane narzędzia, zaprojektowane tak, by spełniały najwyższe wymagania wydajności, produkowane na specjalne zamówienie klienta.

Złożenie zamówienia na niestandardowe zaawansowane narzędzia konieczne jest wówczas, gdy standardowy asortyment nie obejmuje produktów, które byłyby w stanie spełnić wymagania produkcyjne. Wówczas nowe narzędzia powstają w oparciu o informacje dostarczone przez klienta oraz wiedzę, jaką dysponują producenci narzędzi kształtnych. Najpierw dochodzi do opracowania koncepcji narzędzia, które spełni wymogi danego zastosowania, a następnie rusza produkcja, którą kończą specjalistyczne testy. To, jak szybko klient otrzyma zaawansowane narzędzie specjalne, uzależnione jest m.in. od stopnia złożoności zastosowania i kształtu danego przedmiotu.

Dobór narzędzi kształtnych

Producenci narzędzi kształtnych dla firm zajmujących się obróbką metalu to specjaliści, którzy gwarantują najwyższy poziom doradztwa technicznego. Zajmują się wyposażaniem maszyn CNC nie tylko w podstawowe elementy wyposażenia, ale również zaawansowane narzędzia, które przyspieszą i poprawią jakość pracy z wykorzystaniem maszyn sterowanych numerycznie. Z wysokiej jakości narzędzi skorzystają zarówno niewielkie firmy, jak i producenci wytwarzający dla przemysłu samochodowego, zbrojeniowego czy lotniczego.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments