sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaCiekawostkiSalon w bloku – pomysły na dekoracje

Salon w bloku – pomysły na dekoracje

Salon w bloku – informacje praktyczne

Mieszkania w bloku w większości są mieszkaniami o niewielkiej powierzchni. Mimo małego metrażu można je jednak ciekawie urządzić i sprawić, że wnętrza będą przyciągać uwagę gości. Niebanalne rozwiązania i pomysły na aranżacje mogą naprawdę zdziałać cuda i ożywić nawet najmniej zachęcające wnętrza. Często stosowane rozwiązania to na przykład kuchnie otwarte na salon, ścianki działowe, które są umieszczone w strategicznych miejscach, duże okna, które sprawiają, że mieszkania zyskują światło i sprawiają wrażenie większych niż są w rzeczywistości czy profesjonalnie rozmieszczone lustra, które odbijają wnętrze w sposób, który pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni. To tylko kilka z pomysłów na niebanalne urządzenie przestrzeni. Jedną z ciekawszych opcji jest także właściwe rozmieszczenie mebli. Jest to szczególnie ważne w przypadku salonu.

Salon w bloku to zwykle miejsce, w którym koncentruje się codzienne życie. Jako, że kuchnie są często bardzo małe lub są otwarte właśnie na salon, to salon jest centrum codziennych aktywności. Warto zatem dokładnie się zastanowić w jaki sposób chcemy urządzić nasz salon. Pomyślmy nad takimi rzeczami jak kolor ścian (kolory mogą optycznie powiększyć lub pomniejszyć przestrzeń), oświetlenie (często dobrym pomysłem jest wykorzystanie kilku źródeł światła), rodzaj materiałów z których wykonana jest chociażby podłoga (na przykład ciemna drewniana może sprawić, że salon będzie sprawiał wrażenie ciężkiego i przytłaczającego) czy rozmieszczenie mebli i rodzaj dekoracji. Istnieje wiele pomysłów na aranżacje salonu, warto zatem poświęcić trochę czasu i wybrać coś co będzie przydatne dla nas.

Salon w bloku – pomysły na dekoracje

Ciekawym pomysłem jest z pewnością wykorzystanie różnych odcieni tego samego koloru. Na przykład jeśli mamy otwartą kuchnię możemy ją pomalować na ciepły biały kolor, i kontynuować tę kolorystykę w salonie tylko o ton ciemniejszą. W ten sposób przestrzeń będzie sprawiała wrażenie spójnej i zharmonizowanej, a jednocześnie nie będzie nudna. Dwa odcienie tego samego koloru umiejętnie poprowadzone mogą w niebanalny sposób sprawić, że salon w bloku będzie prawdziwym centrum aktywności. Podobnie w przypadku mebli, właściwe rozmieszczenie może zdziałać cuda.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments