wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaTechnologieOprogramowanie hyperMILL – co to takiego?

Oprogramowanie hyperMILL – co to takiego?

Maszyny sterowane numerycznie to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie takich branż, jak metalurgia, przemysł motoryzacyjny, lotniczy i maszynowy, energetyka czy produkcja form i matryc. Oczywiście sama maszyna nie wystarczy, by możliwe było szybkie i dokładne wykonywanie obróbki skomplikowanych elementów. Pracą maszyny sterują specjalistyczne oprogramowania, z kolei za ich poprawne działanie i obsługę odpowiada człowiek. Im bardziej zaawansowane oprogramowanie, np. hyperMILL, tym programowanie obróbki jest łatwiejsze – wiele procesów odbywa się automatycznie.

Elastyczne oprogramowanie CAM

Programy, których używa się do programowania obróbki na maszynach sterowanych numerycznie, nazywa się systemami CAM. Na rynku dostępnych jest wiele różnych programów tego typu, przeznaczonych do obróbki rozmaitych materiałów. Najczęściej jednak programy CAM kojarzymy z obróbką metali.

Szerokie możliwości nowoczesnych systemów CAM

Przed zakupem programu CAM do swojej firmy, należy dokładnie przyjrzeć się jego zastosowaniom i możliwościom. Największą popularnością cieszą się elastyczne systemy, czyli takie, które mogą być wykorzystywane w rozmaitych branżach, na różnych maszynach CNC i do kilku typów obróbki. Jednym z cenionych systemów jest właśnie oprogramowanie hyperMILL, czyli propozycja od lidera cyfrowych technologii na rynku przemysłowym.

Oprogramowanie hyperMILL i jego możliwości

hyperMILL to oprogramowanie do obróbki 2D, 3D i 5-osiach. Oznacza to, że system może być wykorzystywany do różnych, nawet najbardziej skomplikowanych zadań. Tym, co wyróżnia go na tle innych, wydawałoby się podobnych programów, jest naprawdę wysoki poziom automatyzacji. Dzięki wykorzystaniu inteligentnych strategii obróbki, programowanie przebiega szybko, a przy tym jest dokładne, co przekłada się na przebieg całego procesu obróbki. Mimo iż hyperMILL to narzędzie mocno zaawansowane, to jednocześnie niezwykle intuicyjne, dlatego jego obsługa nie przysparza trudności. Dobry program CAM pozwala na programowanie ścieżek narzędzi w dowolny sposób, a tym samym umożliwia realizację nowatorskich projektów. Uzyskane otwory, rowki czy żłobienia są wycięte precyzyjne, kontury dokładne, a uzyskana powierzchnia niezwykle gładka.

Pełne wykorzystanie możliwości narzędzi kształtnych

Wysokiej jakości narzędzia kształtne to produkty, dzięki którym możliwa jest precyzyjna obróbka nawet najbardziej skomplikowanych elementów. Niestety nie każdy program CAM pozwala na pełne wykorzystanie tych możliwości, a potencjał narzędzia jedynie się marnuje. Dlatego chcąc zrealizować nowatorskie projekty, produkować dużo, szybko i w imponującej jakości, zdecydowanie warto postawić na oprogramowanie hyperMILL, umożliwiające precyzyjne sterowanie pracą narzędzia wykańczającego.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments