poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaZdrowie i UrodaMedycyna estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Medycyna estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Medycyna estetyczna to jedna z dziedzin, które najmocniej rozwinęły się w ciągu ostatniego dziesięciolecia. W przeszłości poprawianie urody przy pomocy wypełniaczy, nici czy zabiegów laserowych, uznawane było ze temat tabu. Kobiety, które zdecydowały się na wykonanie zabiegów, niechętnie się do tego przyznawały. Obecnie gabinety kosmetyczne wykonujące zabiegi medycyny estetycznej przeżywają prawdziwe oblężenie. Warto jednak pamiętać, że gabinet kosmetyczny nie jest tym samym co gabinet lekarski i jeśli zależy nam na profesjonalnym wykonaniu mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegów, powinniśmy wybrać się do specjalisty medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna dawnej i dziś

Początkowo zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone były dla pacjentów, którzy ucierpieli w wyniku wypadku, pożaru, pobicia, kontaktu z substancją żrącą i innych tego typu sytuacji, które doprowadziły do niekorzystnych zmian w ich wyglądzie. Wdrożone zabiegi miały im pomóc w usunięciu blizn, wyrównaniu struktury skóry czy uzupełnieniu ubytków. Z czasem zaczęto stosować tego typu zabiegi w przypadku defektów kosmetycznych, takich jak nadmierne owłosienie u pań czy blizny trądzikowe. Dziś medycyna estetyczna cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród tych pań, które zauważają na swojej twarzy i ciele oznaki starzenia, ale również wśród młodszych kobiet, które z pewnych względów nie akceptują swojego wyglądu.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna uzupełniła lukę pomiędzy chirurgia plastyczną a kosmetologią, ale zabiegi kosmetyczne i zabiegi medycyny estetycznej bardzo często wykonywane są w tym samym gabinecie.

Wypełnianie bruzd i zmarszczek

Największą popularnością cieszą się zabiegi z udziałem wypełniaczy, zarówno jeśli chodzi o likwidację bruzd i zmarszczek, modelowanie policzków i żuchwy, jak i powiększanie ust. Botox działa relaksująco na mięśnie, dzięki czemu możliwe jest wygładzenie zmarszczek mimicznych. Taki zabieg jest bardzo skuteczny, a przy tym bezpieczny i niemal bezbolesny. Oczywiście spore znaczenie ma to, w jakie miejsca aplikowany jest środek, gdyż niektóre okolice twarzy są z reguły wrażliwsze niż inne. Botox stosowany jest również w przypadku problemu z nadmierną potliwością, zwłaszcza jeśli chodzi o potliwość dłoni.

Powiększanie ust

Częstym powodem wizyty w gabinecie medycyny estetycznej jest chęć wyrównania asymetrii ust lub ich powiększenia. Najczęściej decydują się na to kobiety, które mają bardzo wąskie usta, bądź jedna warga ma zupełnie inny kształt i wielkość niż druga. Jednocześnie klientki chcą, by efekty zabiegu były subtelne, a usta w dalszym ciągu wyglądały naturalnie. Najlepiej sprawdza się tutaj kwas hialuronowy, kaniulę albo tłuszcz pacjentki.

Liposukcja

Liposukcja polega na odsysaniu tłuszczu z okolic twarzy (zwłaszcza podbródka), brzucha lub innych części ciała. Dzięki temu następuje wyraźna poprawa wyglądu, a odessany tłuszcz może być wykorzystany do dalszych zabiegów, np. powiększenia ust i piersi. Przeszczepiony tłuszcz jest najlepszym wypełniaczem, jest tani i daje naturalny efekt.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments