sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaBez kategoriiModny dom – nowoczesne trendy

Modny dom – nowoczesne trendy

Jak wygląda współczesny modny dom

Współczesny modny dom to przede wszystkim koniec z przeciętnością i bylejakością. To także koniec ery minimalizmu i surowej bieli. Najnowsze trendy to ciepło i zachowanie komfortu, a więc przytulność kosztem funkcjonalności i praktycznej organizacji przestrzeni. Ważną inspiracją nadal pozostaje natura. Nowoczesne wnętrza nadal czerpią z przyrody i jej niezwykłej intensywności. Intensywność wyraża się przede wszystkim w kolorach. Nasycone barwy natury to wyznacznik modnego domu. Kolory ziemi takie jak brązy, żółcienie i intensywne zielenie to popularny trend. Połączenie intensywnych kolorów z pastelowymi dodatkami to również ciekawe rozwiązanie. Rozmyte pastele to nawiązanie do technik impresjonizmu, który interesująco komponuje się z intensywnością barw matki ziemi.

Czym jest modny dom oprócz wyrazistych barw? Nowoczesny dom to także błysk i nienarzucająca się elegancja. Meble i dekoracje powinny charakteryzować się błyszczącymi powierzchniami, wysokim połyskiem i wykorzystaniem luster i szkła. Wszystko należy zaaranżować z umiarem. Chodzi tylko o to, aby w dyskretny sposób przyciągnąć uwagę. Aranżując przestrzeń warto również postawić na stylizowane meble i gustowne dodatki. Przeszkodą nie jest już dłużej surowość minimalizmu. Możemy poszaleć z wyobraźnią i postawić na wygodne meble ciekawie wystylizowane. Nowości dotyczą także sypialni gdzie nie chodzi tylko o prostą funkcjonalność, ale komfort, ciepło i przytulna atmosferę.

Modny dom a rozwiązanie technologiczne

Jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne istotną kwestią jest oszczędność i ekologia. Aranżując nowoczesne wnętrze należy wziąć pod uwagę możliwości oszczędzania, stąd popularność wszelakich systemów energooszczędnych. Jako przykłady można wymienić tutaj zastosowanie wody deszczowej w codziennym  życiu lub wykorzystanie paneli słonecznych w ogrzewaniu. Ekologia jest najczęściej blisko powiązana z oszczędnością. Jedno niejako wynika z drugiego. Modny dom i ekologia to przede wszystkim wykorzystanie ekologicznych surowców i naturalnych materiałów. Jest to także ściśle powiązane z modą na naturalność drewna i jego charakterystyczne niedoskonałości

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments