czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaBez kategoriiAranżacja pokoju dziecinnego – wskazówki

Aranżacja pokoju dziecinnego – wskazówki

Aranżacja pokoju dziecinnego – co warto przemyśleć

Każda rodzina spodziewająca się dziecka stoi przed wyzwaniem jak urządzić pokój dziecinny. Wbrew pozorom urządzanie pokoju dziecinnego to nie tylko radość z wybierania poszczególnych mebli i koloru ścian, ale również duże wyzwanie i odpowiedzialność. Pokój dziecinny nie jest tylko pomieszczeniem, w którym dziecko będzie spać i w przyszłości odrabiać zadanie. W dużej mierze to przestrzeń definiuje kim jesteśmy, jak postrzegamy siebie i nasze otoczenie. Zatem ważne jest jak urządzimy przestrzeń dla dziecka, które przecież będzie się dopiero rozwijać i kształtować swoją tożsamość.

Przed przystąpieniem do aranżacji warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami. Po pierwsze przestrzeń musi być funkcjonalna i bezpieczna. Dziecko musi mieć zapewniony łatwy dostęp do niezbędnych funkcjonalności takich jak łóżko, biurko, strefa zabawy i odpoczynku. Praktyczność pomieszczenia to również właściwie oświetlenie i temperatura. Pokój musi zostać tak zaaranżowany, aby poszczególne strefy były jasno i logicznie wydzielone, tak aby dziecko mogło się pomiędzy nimi swobodnie poruszać. Meble i inne elementy aranżacji nie mogą utrudniać dziecku poruszania się i zabawy. Właściwe oświetlenie zapewni komfortowe warunki do odrabiania zadań a temperatura zagwarantuje komfort. W końcu w zależności czy urządzamy pokój dla niemowlaka czy dla zbuntowanego nastolatka należy wziąć pod uwagę odpowiednie czynniki.

Kilka niezbędnych elementów

Aranżacja  pokoju dziecinnego to wyzwanie na kilka lub kilkanaście lat (zobacz więcej na www.) Gdy zaczynamy od pokoju dla niemowlaka warto zauważyć, że kolor nie ma płci. Różowy dla dziewczynki a niebieski dla chłopca to stereotypowy przeżytek. Ważne jest by kolor nie był agresywny i nie przytłaczał. Generalnie jaśniejsze i ciepłe barwy są przyjemniejsze w odbiorze. W pokoju niemowlaka nie może też zabraknąć wydzielonego kącika do karmienia i przewijania. Ciekawym rozwiązaniem jest szafka z półkami gdzie można umieścić niezbędne rzeczy. Góra takiej szafki może posłużyć jako przewijak. Wartym rozważenia pomysłem jest również mebel do zabawy, który pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. W pokoju dla nastolatków natomiast nie może zabraknąć odpowiedniego miejsca na plakaty i nowoczesny sprzęt przydatny w codziennym życiu.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments