sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaBez kategoriiCena za nowe mieszkanie Warszawa

Cena za nowe mieszkanie Warszawa

Ile wynosi cena za nowe mieszkanie Warszawa?

Przymierzając się do zakupu nowego mieszkania, bierzemy pod uwagę wiele kryteriów. Do najważniejszych należą lokalizacja, piętro, ilość i rozmieszczenie pomieszczeń, metraż, charakter wnętrza i oczywiście cena. Powszechnie panuje przekonanie, że ceny mieszkań w dużych miastach są znacznie wyższe, aniżeli podobnych lokali w mniejszych miejscowościach. Sprawdźmy, ile wynosi cena za nowe mieszkanie Warszawa i czy koszt zakupu nowego lokum znacznie przewyższa koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego.

Zalety nowych mieszkań

Nowe mieszkania powstały w oparciu o nowoczesne projekty. Stawia się w nich na funkcjonalność, ład, wykorzystanie możliwości lokalowych do maksimum. Nowe mieszkania projektuje się tak, by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Duża ilość światła, balkony lub tarasy, rozwiązania, które sprzyjają zatrzymywaniu ciepła, energooszczędność, szerokie, bezpieczne klatki schodowe, podjazdy dla wózków – to tylko niektóre z zalet nowych mieszkań. Niewątpliwym plusem jest również lokalizacja. Mieszkania powstają na nowych, rozwijających się osiedlach, gdzie dużą uwagę przywiązuje się do bezpieczeństwa mieszkańców oraz dbałości o porządek. Decydując się na zakup nowego mieszkania, otrzymujemy nowoczesny lokal, który możemy urządzić według własnego pomysłu. Urządzanie od podstaw daje dużo satysfakcji oraz pewność, że zastosowane rozwiązania w stu procentach będą odpowiadały potrzebom mieszkańców.

Cena za nowe mieszkanie Warszawa a mieszkania z rynku wtórnego

Mieszkania z rynku wtórnego są znacznie tańsze, to nie ulega wątpliwości. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę koszt remontu, wykonanie którego jest często obowiązkowe po przejęciu lokum od dotychczasowych mieszkańców, cena „starego” mieszkania nie jest już tak zachęcająca. Ponadto budynki sprzed kilkudziesięciu czy kilkunastu lat nie są tak ekonomiczne, jak nowoczesne bloki mieszkalne, a co za tym idzie opłaty są znacznie wyższe. Musimy wziąć też pod uwagę konieczność dokonywania opłat na fundusz remontowy. Mimo, iż cena za nowe mieszkanie  Warszawa jest znacznie wyższa, niższe miesięczne opłaty równoważą te koszty.

Cena za nowe mieszkanie Warszawa

Stolica cieszy się niegasnącą popularnością. Do Warszawy wciąż przybywają setki młodych ludzi, którym marzy się kariera i lepsze życie. Nie wszystkich stać na zakup nowych mieszkań, dlatego część z nich decyduje się na wynajem. Zakup mieszkania wydaje się być lepszym pomysłem, nawet jeśli wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu. Aktualnie działa też rządowy program „Mieszkanie dla Młodych”, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie na zakup pierwszego mieszkania/domu. Przejdźmy jednak do konkretów, jaka jest cena za nowe mieszkanie Warszawa? Chciałoby się odpowiedzieć – to zależy. Rzeczywiście, zależy przede wszystkim od lokalizacji. Najdroższe są mieszkania usytułowane w centrum stolicy (np.  Śródmieście) oraz po prawej stronie Wisły, czyli Mokotów, Bemowo, Ursynów i Wola. Uśredniona cena na rynku pierwotnym przekracza 7 tys. zł. za metr kwadratowy, a zdarzają się również mieszkania, których koszt wynosi powyżej 10 tys. zł za metr. Ceny od dłuższego czasu utrzymują się na podobnym poziomie.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments