poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaBez kategoriiMieszkania Warszawa kupno – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Mieszkania Warszawa kupno – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Inwestowanie w nieruchomości bardzo się opłaca. Zwłaszcza w dużych miastach, gdzie popyt na wynajem jest ogromny, warto rozejrzeć się za lokalem położonym w atrakcyjnej okolicy. Oczywiście samo znalezienie lokum to nie wszystko. Żeby móc się do niego przenieść lub zacząć go wynajmować, trzeba najpierw dopełnić szeregu formalności. Jeżeli chodzi o mieszkania Warszawa – kupno można przeprowadzić zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Nie zmienia to jednak faktu, że za każdym razem, przed złożeniem podpisu na umowie, należy zweryfikować kilka kwestii.

Mieszkania Warszawa kupno – rozsądek i dokumenty przede wszystkim

Poszukiwaniem idealnego mieszkania możesz zająć się na własną rękę lub skorzystać z pomocy agencji nieruchomości. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, więc zanim zaczniesz działać, powinieneś dokładnie przeanalizować każde z wyjść. Niemniej w każdym z przypadków czeka cię wybór interesującej cię nieruchomości i udanie się na spotkanie z jej właścicielem w celu omówienia warunków transakcji, sprawdzenia dokumentów i zawarcia umowy. W czasie oględzin zadbaj o następujące elementy:

  • Przyjrzyj się okolicy, a jeśli masz taką możliwość, zasięgnij informacji na temat obecnego i planowanego zagospodarowania przestrzeni w pobliżu wybranego przez ciebie mieszkania. Sprawdź, jak daleko znajdują się: sklep, przystanek, stacja kolejowa, przychodnia, przedszkole/szkoła, place zabaw (ważne, jeżeli masz dzieci lub je planujesz), parki, galerie handlowe itp. Ich bliskość ułatwi ci codzienne funkcjonowanie i pozwoli zaoszczędzić czas, który musiałbyś przeznaczyć na dojazdy.
  • Przyglądnij się wnętrzu i wyposażeniu mieszkania Warszawa. Kupno nowego lokalu ułatwi ci sprawę, bo wszystkie instalacje i wyposażenie będą nowe. Zwróć jednak uwagę na ich jakość, trwałość i solidność wykonania. Natomiast w przypadku zakupu lokalu z rynku wtórnego, koniecznie zweryfikuj stan techniczny wszystkich instalacji, podłóg, okien, drzwi, mebli i sprzętów AGD. Jeżeli zauważysz jakieś niedociągnięcia, niedoróbki lub awarie, omów je z właścicielem i spróbuj wykorzystać je jako kartę przetargową przy negocjowaniu ceny (oczywiście tylko wtedy, gdy zależy ci na tym, by ją obniżyć).
  • Zapoznaj się z treścią dokumentów przyniesionych przez właściciela. Koniecznie ustal stan prawny nieruchomości (zerknij do księgi wieczystej lub podczas określania terminu spotkania, poproś właściciela o przyniesienie odpisu) i dowiedz się, czy osoba, która się z tobą spotkała jest rzeczywistym i jedynym właścicielem nieruchomości. Dowiedz się także, czy właściciel nie zalega z płatnościami (czynsze, rachunki) oraz czy osoby trzecie nie roszczą sobie żadnych praw wobec lokalu lub czy nie posiadają prawa do dożywotniego użytkowania lokalu. Oczywiście powyższych kwestii należy dopilnować, gdy kupuje się mieszkanie z rynku wtórnego.
  • Jeżeli lokal spełnia wszystkie twoje kryteria, możesz przejść do zakupu mieszkania Warszawa. Kupno sfinalizuj umową w postaci aktu notarialnego. Jego sporządzenie jest odpłatne. Zanim złożysz podpis, zapoznaj się z treścią dokumentu i upewnij się, czy wszystkie zawarte w nim informacje są zgodne ze stanem faktycznym.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments