poniedziałek, 20 maja, 2024

Własne M

Własne M – co musisz wiedzieć

Marzenie każdego usamodzielniającego się człowieka, obiekt westchnień wielu kredytobiorców, słowem: własne M. Własnościowe mieszkanie to fantastyczny kapitał, nieruchomość bowiem zawsze jest w cenie, stanowiąc gwarancję niezależności i bezpieczeństwa.

Własne M pozwala zaoszczędzić mnóstwa stresów związanych z koniecznością wynajmowania mieszkania od obcych ludzi. Dzięki temu można inwestować w swoje pasje i marzenia, zamiast odkładać każdy grosz na poczet własnego lokum. Szczególnie, że dotyczy to zazwyczaj młodych ludzi, którzy mają mnóstwo planów, marzeń i pasji, na które są gotowi wydać niemało pieniędzy. Chęć przeżycia czegoś niezwykłego, budowania szeregu niesamowitych wspomnień, wymaga często nakładów finansowych i doskonałą sytuacją jest, gdy w ich osiąganiu nie przeszkadzają zobowiązania mieszkalne.

Naturalnie, własne M to także sporo obowiązków, wynikających z konieczności dbania o należyty stan lokalu. Dokonywanie regularnych opłat, pilnowania spraw administracyjnych, uczestnictwa w życiu osiedla- wszystko to sprawia, że trzeba wziąć na siebie niemałą odpowiedzialność. Niemniej, jest to zdecydowanie inny charakter obowiązków niż w przypadku posiadania na przykład domu na własność. W tym przypadku bowiem, zdecydowanie więcej jest spraw do pilnowania.

Garść informacji

Zamieszkując własne M, można liczyć na wsparcie zarządcy budynku lub nadgorliwych sąsiadów, którzy zawsze w porę podpowiedzą, czy zbliża się termin jakiś spotkań, czy płatności. Własne M to częsty prezent dobrze sytuowanych rodzin, sprawiany dzieciom, które osiągają pełnoletność. Prezent w postaci mieszkania ułatwia tak zwany start, pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jak już wspomniano, sytuacja taka niesie za sobą mnóstwo korzyści, choć nie jest pozbawiona wad.

Otóż konieczność samodzielnego zapracowania na własnościowe mieszkanie, podjęcia się wymagających zobowiązań i wieloletnich wyrzeczeń ma szansę sprawić, że mieszkanie będzie bardziej szanowane. Wszystko bowiem, co łatwo przychodzi, łatwiej jest stracić lub zniweczyć. Aktualnie w zakresie starania o samodzielne i własnościowe mieszkanie naprzeciw wychodzą inicjatywy rządu, który poprzez program „Mieszkanie Plus” wpiera osoby, które mają zbyt niskie dochody aby starać się o kredyt i jednocześnie zbyt wysokie, aby móc ubiegać się o mieszkania z zasobów gminy. Już w 2018 roku mają zostać pierwsze mieszkania na preferencyjnych warunkach a w 2019 roku oddane do użytku pierwsze mieszkanie w ramach tego projektu. To duża szansa dla średniozamożnych Polaków, walczących o własne M.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments