czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaDom i OgródGdzie będą pasować schody spiralne metalowe?

Gdzie będą pasować schody spiralne metalowe?

Schody spiralne rzadko są pierwszym wyborem inwestorów, którzy podjęli decyzję o budowie domu. Zdecydowanie częściej stawiamy na proste rozwiązania, schody jedno- lub dwubiegowe, które dobrze wyglądają niezależnie od wybranej stylistyki pomieszczeń. Czasem jednak warto postawić na innowacje, takie jak schody spiralne metalowe.

Schody spiralne – nowoczesny wygląd salonu

Montaż schodów na planie koła w budynku mieszkalnym to świetny sposób na nadanie wnętrzu charakteru. Schody spiralne wyglądają nowocześnie i stylowo, chociaż wcale nie są wynalazkiem współczesności. Przeciwnie – można je spotkać w wielu zabytkowych budynkach, zwłaszcza takich, nad którymi wznoszą się wysokie wieże. Schody na planie koła umożliwiały dotarcie aż na szczyt wierzy, a jednocześnie nie zajmowały zbyt wiele miejsce. Ponadto były zdecydowanie bardziej bezpieczne, aniżeli stojąca pionowo wysoka drabina.

Schody spiralne w domu jednorodzinnym albo mieszkaniu dwupoziomowym prezentują się inaczej, aniżeli schody umieszczone w wieżach zamkowych i kościelnych. W przeciwieństwie do nich, nie są otoczone ścianą, ani narażone na ciągłe wędrówki setek osób. Służą komunikacji, zapewniają wygodny dostęp do pomieszczeń znajdujących się wyżej, ale poza funkcją użytkową, pełnią też funkcję estetyczną. Dzięki użyciu specjalnie wyselekcjonowanych materiałów, zyskują schludny, nowoczesny wygląd.

Schody spiralne metalowe

Schody spiralne mogą być wykonane z rozmaitych materiałów, ale najczęściej mamy do czynienia ze schodami metalowymi. Dlaczego? Ponieważ metal najłatwiej wygiąć w taki sposób, by powstała konstrukcja na planie koła.

Metalowa konstrukcja to jeszcze nie wszystko. Równie ważne są stopnie i balustrada, ale o ile ta ostatnia również może być wykonana z metalu, o tyle stopnie niekoniecznie. W przypadku schodów zewnętrznych metalowe kratownice świetnie sprawdzą się w roli stopni, ale schody spiralne metalowe wewnętrzne powinny mieć stopnie drewniane. Rzadziej wykonuje się je z tworzyw sztucznych.

Dlaczego warto mieć w domu schody spiralne metalowe?

Schody spiralne wyróżniają się niebanalnym wyglądem. Gdzie będą pasować? Jeśli staną w salonie, goście na pewno dostrzegą je w pierwszej kolejności i będą zachwycać się ich nowoczesnym wyglądem. Ale takie schody mają jeszcze szereg innych zalet. Pierwszą jest to, że metal jest materiałem wyjątkowo trwałym, odpornym na drobne uszkodzenia mechaniczne, co zwiększa szanse, że schody przetrwają w niezmienionym stanie przez wiele lat. Natomiast drugą spośród największych zalet jest to, że takie schody zajmują bardzo niewiele miejsca. Mieszczą się na planie niewielkiego koła, dlatego będą pasować również do małych, ale wysokich pomieszczeń. Zamiast montować schody proste, które zajmą wiele metrów cennego miejsca, lepiej postawić na schody spiralne metalowe.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments