wtorek, 23 lipca, 2024

Wybór dewelopera

Jak wybrać dewelopera?

Zakup własnego mieszkania to poważna decyzja, której nie należy podejmować pochopnie. Nic więc dziwnego, że przed decyzją o zakupie warto zainteresować się deweloperem, który za nieruchomość odpowiada. Jak to zrobić?

Na początek dobrze zainteresować się lokalizacją, która w naszym wypadku wchodzi w grę. To priorytetowa kwestia, a często w podobnej okolicy możemy trafić na inwestycje kilku deweloperów, pośród których znajdziemy zarówno tych z dobrymi opiniami, jak i tych odrobinę mniej polecanych. Wtedy decyzja będzie o wiele łatwiejsza. Nie bez znaczenia jest także wybór spośród mieszkań, na które możemy sobie pozwolić – dobry deweloper to często wysoka cena, na którą może nas nie być stać. Warto przejrzeć opinie i oferty w sieci, a także odwiedzić biura inwestorów – może nam to bardzo pomóc w podjęciu decyzji.

Jeśli mamy już wybrane miejsce i konkretne mieszkanie, koniecznie należy sprawdzić, czy deweloper jest zaufaną osobą wiarygodną finansowo – wystarczy zapoznać się z odpisem z rejestru przedsiębiorców. Koniecznie zapoznajmy się z dokumentacją i historią firmy – może nas to uchronić przed niemałym problemem. Istotna jest także forma prawna działalności oraz to, jaka spółka będzie zajmować się realizacją inwestycji – takie informacje są na wagę złota przy tak ważnej decyzji. Plusem jest posiadanie przez dewelopera rachunku powierniczego – dzięki temu mamy gwarancję, że w chwili bankructwa dewelopera, nasze środki zostaną zwrócone właśnie z tego rachunku.

Nie zaszkodzi także zasięgnąć porady internautów, mieszkańców inwestycji, jeśli ta już istnieje, sąsiadów czy znajomych i rodziny. Świat jest mały – może się okazać, że mają dla nas cenne informacje.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments