czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaBez kategoriiMieszkanie dla młodych

Mieszkanie dla młodych

Mieszkanie dla młodych – okazja dla młodych rodzin

Program Mieszkanie dla młodych to świetna, rządowa inicjatywa na zakup swojej pierwszej nieruchomości kierowana przede wszystkim dla osób wchodzących w dorosłe życie. Ten system dopłat to okazja na zakup własnego M dla osób, które nie są w stanie zakupić mieszkania na własną rękę.

Aby uzyskać dopłatę, należy spełnić kilka wymagań, niezbyt restrykcyjnych, co jest dodatkową zachętą do zainteresowania się programem. Osoby ubiegające się o dopłaty muszą być przed 35 rokiem życia i muszą być singlami lub pozostawać w związkach małżeńskich. Osoby te nie mogą posiadać żadnych nieruchomości – mieszkanie, na które zostanie przeznaczona dopłata, musi być pierwszą własnością beneficjenta. Jeśli chodzi o kwestie kredytowe, uczestnik programu musi być gotowy na decyzję kredytową w złotych na minimalny okres 15 lat. Kredyt ten powinien finansować co najmniej połowę wartości nieruchomości. Jeśli chodzi o nieruchomość, której będą dotyczyły wypłaty – może ona pochodzić zarówno z rynku pierwotnego jak i z rynku wtórnego – niekoniecznie musi pochodzić od właściciela prywatnego – może również być własnością spółdzielni, firmy, podlegać licytacji komorniczej. Można uzyskać także dopłatę na zakup domu. Nie bez znaczenia jest metraż – osoby samotne oraz małżeństwa z dwójką dzieci mogą liczyć na 75 metrów kwadratowych mieszkania oraz 100 metrów kwadratowych domu. Osoby posiadające co najmniej trójkę dzieci mają do dyspozycji metraż o 10 metrów kwadratowych większy.

Biorąc pod uwagę limit dopłat, warto zapoznać się z jego wartością. Zależy ona od ceny metra kwadratowego powierzchni. Limit zmienia się kilka razy w roku, więc warto zainteresować się jego wartością przy wyborze systemu dopłat. Jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat dopłat do mieszkania dla młodych odwiedź stronę rodzina.gov.pl/mieszkanie/program-mieszkanie-dla-mlodych

Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments