Promocje na mieszkania w Warszawie
Zakup mieszkania w promocyjnej cenie (a szczególnie promocje na mieszkania w Warszawie) rzadko jest możliwy. A jeśli już, to głównie dlatego, że sprzedającemu bardzo się spieszy i potrzebuje natychmiastowej gotówki.
Z czego wynikają promocje na mieszkania w Warszawie?
Zakup nieruchomości w stolicy Polski to ogromna inwestycja. Co prawda ceny mieszkań od pewnego czasu utrzymują się na równym poziomie, co nie zmienia faktu, że nadal niewielu stać na własne lokum. Dlatego, jeśli w sieci pojawia się korzystna oferta, bardzo szybko ktoś z niej korzysta. Kupujący jest usatysfakcjonowany, choć nie zawsze wie, co kierowało sprzedającym. Niestety często promocje na mieszkania wynikają z problemów osobistych. Ktoś pilnie potrzebuje pieniędzy na operację, leczenie czy kosztowną rehabilitację. Może być też tak, że popadł w długi i woli sprzedać mieszkanie taniej, aniżeli pozwolić, by komornik zlicytował je za grosze. Niekiedy mieszkania sprzedajemy szybko również dlatego, że nagle decydujemy się na radykalną zmianę, np. wyprowadzkę za granicę. A czasem po prostu trafia się korzystna oferta zakupu innego, większego mieszkania i gotówka jest nam pilnie potrzebna.
Promocje wyłącznie na „używane” mieszkania?
To prawda, że zwykle promocje na mieszkania w Warszawie dotyczą nieruchomości pochodzących z rynku wtórnego. Używane mieszkania i tak są znacznie tańsze od nowych (co w ostatecznym rozrachunku nie zawsze jest prawdą), więc wiele osób takich lokali poszukuje. Jeśli dodatkowo trafia się promocja, mieszkanie szybko znajduje nowego właściciela. Zdarzają się jednak i promocje na mieszkania, w których jeszcze nikt nie mieszkał. Dotyczą przede wszystkim nieruchomości o mało atrakcyjnej lokalizacji bądź wyjątkowo dużym metrażu, ale nie tylko. Promocja na mieszkanie nie zawsze idzie w parze z jakąś jego „wadą”. Rzeczywiście, wakacje są idealnym czasem na przeprowadzki i remonty. Mimo, że się skończyły, promocja nadal trwa.
Promocje na mieszkania w Warszawie a ceny mieszkań
Promocja na mieszkanie oznacza po prostu obniżkę jego ceny. Rzadziej spotykane są oferty innego typu, np. w postaci jakiegoś gratisu do mieszkania, pakietu wykończeniowego o określonej wielkości, itd. Oferty promocyjne często wiążą się z dniami otwartymi inwestycji czy zakończeniem prac. Wówczas pierwsi klienci mogą kupić mieszkanie w atrakcyjnej cenie, niższej od tej, która będzie obowiązywała w późniejszym czasie. Podobnie, gdy deweloperowi zostało kilka ostatnich mieszkań – może zrobić typową wyprzedaż.