poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaTechnologieOprogramowanie dla specjalistów – projektowanie części z blach

Oprogramowanie dla specjalistów – projektowanie części z blach

Projektowanie i pozyskiwanie komponentów z blach arkuszowych to jeden z elementów procesu produkcji toczącego się w firmach oferujących rozmaite maszyny i urządzenia własnej produkcji. Maszyny składają się z części mechanicznych, coraz częściej także elektronicznych, ale również takich elementów, jak osłony, wsporniki, prowadnice czy obudowy. Elementy te podlegają obróbce na maszynach sterowanych numerycznie. Oprogramowanie dla specjalistów zajmujących się projektowaniem takich elementów, a następnie czuwaniem nad przebiegiem procesu obróbki, powinno pozwalać na pełne wykorzystanie możliwości maszyn CNC i wytwarzanie produktów w imponującej jakości.

Oprogramowanie do projektowania CAD

Oprogramowanie dla specjalistów CAD zawiera szereg narzędzi do projektowania całych maszyn i urządzeń, jak i poszczególnych komponentów. Jeśli chodzi o elementy, które zostaną wycięte z grubej blachy, dla specjalisty CAD szczególnie ważne jest to, by definiowanie stylów konstrukcji blaszanej odbywało się w zaledwie kilku krokach, mimo rozbudowanej funkcjonalności programu CAD CAM. Styl konstrukcji blaszanej to nic innego jak zestaw ustawień konfiguracyjnych, które jednym kliknięciem pozwalają skonfigurować cały moduł do projektowania części z blachy.

Oprogramowanie dla specjalistów zajmujących się projektowaniem części z blach może być dedykowane tylko do takich zastosowań, jednak znacznie lepszym wyborem jest zakup elastycznego oprogramowania, które sprawdzi się również w procesie projektowania obudowy z tworzyw sztucznych i innych materiałów, wykorzystywanych do produkcji maszyn i urządzeń. Narzędzia CAD mogą być wykorzystywane zarówno do tworzenia wektorowych rysunków 2D, jak i przestrzennych 3D, a także modeli bryłowych i powierzchniowych.

Nie tylko projektowanie – oprogramowanie dla specjalistów CAD CAM

Dostępne na rynku nowoczesne programy CAD nie są stworzone wyłącznie z myślą o projektowaniu części. Większość z nich wykorzystywana jest w całym procesie inżynierskim, poczynając od tworzenia koncepcji produktu, poprzez wykonanie projektu CAD, statyczne i dynamiczne analizy, przygotowanie wizualizacji, skończywszy na definiowaniu metod wytwarzania produktu. W tym momencie przychodzi pora na wykorzystanie oprogramowania CAM, którego jakość wpływa na przebieg całego procesu produkcji, zarówno jeśli chodzi o tempo, eliminację błędów, jak i koszt wytwarzania komponentów z blach.

Projekty mechaniczne zawierające części z blach

Potrzeba opracowywania projektów mechanicznych zawierających części z blach zachodzi w wielu gałęziach przemysłu, a co za tym idzie – oprogramowanie dla specjalistów zajmujących się przygotowywaniem takich projektów powinno być na tyle elastyczne, by istniała możliwość wykorzystania go w przedsiębiorstwach o rozmaitym profilu działalności. Oprogramowanie tego typu to nieocenione wsparcie dla projektantów urządzeń mechanicznych, elektrotechnicznych i konstrukcji stalowych.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments