wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaDom i OgródJak wybierać idealną podłogę?

Jak wybierać idealną podłogę?

Bardzo często jedyna rzecz, o której myślimy w kontekście wykańczania mieszkania to jego finalny wygląd. Koncentrujemy się na aranżacji, wybieramy dominującą stylistykę czy też różnego rodzaju detale. Zwracamy uwagę na to, czy meble będą korespondować ze stylistyką skandynawską, loftową, industrialną lub nowoczesną. Dobieramy do motywu przewodniego uzupełniające go szafki, regały, kolory farb, ale także drzwi wewnętrzne czy podłogi. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że niektóre z tych elementów wykończeniowych mają swoje ukryte właściwości, cechują się większą lub mniejszą wytrzymałością, lub mają lepsze czy gorsze cechy wyciszające. Wiele z wybranych rzeczy będą też wymagały fachowego montażu. Warto więc decydować się np. na panele i podłogi z montażem. Zyskujemy profesjonalne wykonanie montażu, często przedłużoną gwarancję, ale i czas, który będziemy mogli poświęcić na pracę, zabawę z dziećmi czy innego rodzaju zajęcia.

Klasa ścieralności a panele podłogowe

Jeśli na posadzce mają zostać położone panele podłogowe to poza wzornictwem konieczne jest zwrócenie uwagi na ich „ukryte właściwości”, do których należy m.in. klasa ścieralności. W warunkach domowych często wystarcza klasa AC3 (cała skala to AC1 do AC6). Jednak warto dobrze przemyśleć klasy AC4 lub AC5 jeśli w domu mamy pupila w postaci psa, i jeśli do domu wchodzimy bezpośrednio z zewnątrz. Do wnętrza wnosimy wówczas wiele piasku, który jest jednym z największych zagrożeń dla wierzchniej warstwy paneli podłogowych. Klasa ścieralności to jednak niejedyna cecha paneli laminowanych, którą musimy wziąć pod uwagę wybierając konkretny model. Drugą rzeczą jest klasa użyteczności, którą definiują dwie cyfry. W zależności od zastosowania i natężenia ruchu powinniśmy zdecydować się na odpowiednie oznaczenie. Warto też dobrze przemyśleć to, czy nie przyda się model o podwyższonej odporności na wilgoć. Wówczas będziemy mogli taki model położyć nawet w przedpokoju czy w kuchni.

Jeśli zależy nam na tym, by w całym mieszkaniu położona była jednolita podłoga (w celu optycznego zwiększenia przestrzeni) to bardzo dobrym pomysłem będzie wybranie paneli laminowanych. Te nie tylko są całkowicie odporne na wilgoć czy działanie wody, ale także bardzo dobrze przewodzą ciepło, są miłe w dotyku i dobrze wyciszają posadzkę.

Jeśli tylko mamy wątpliwości co do wybieranej podłogi, ale także drzwi wewnętrznych warto wybrać się do renomowanego salonu Grupy Fachowiec, w którym zawsze możemy liczyć na specjalistyczne doradztwo, a także zorganizujemy tam dostawę pod wskazany adres oraz profesjonalny montaż.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments