wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaDom i OgródGdzie kupić pellet dobrej jakości?

Gdzie kupić pellet dobrej jakości?

Zainteresowanie pelletem systematycznie rośnie, co sprawia, że przybywa producentów tego ekologicznego paliwa. Niestety nie wszyscy z odpowiednim zaangażowaniem podchodzą do produkcji pelletu, co skutkuje tym, że na rynku można natknąć się na niskojakościowy opał. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup większej ilości pelletu, warto kupić jeden lub dwa worki do testów. Wówczas dowiemy się, gdzie kupić pellet dobrej jakości, a których producentów lepiej unikać.

Czym charakteryzuje się wysokojakościowy pellet?

O jakości pelletu w dużym stopniu świadczy jego wygląd. Otwierając worek z pelletem, możemy ocenić, jak dużo znajduje się w nim popiołu i pokruszonego granulatu. Im mniej, tym oczywiście lepiej. Dobrej jakości pellet powinien posiadać zwartą strukturę i nie kruszyć się pod byle naciskiem. Duża ilość popiołu również nie jest wskazana, bo przecież nie chodzi o to, by jak najszybciej zapełnić popielnik, ale by zawartość worka rzeczywiście została spalona i oddała do pomieszczenia odpowiednią ilość ciepła. W przeciwnym razie trudno mówić o efektywnym i ekonomicznym ogrzewaniu.

Otwierając worek z pelletem, koniecznie zwracamy uwagę na kolor i rozmiary granulatu. Wszystkie granulki powinny mieć jednakową barwę i wielkość. Jeśli zauważymy zmiany odcienia, albo obecność cząsteczek w innym kolorze, rodzi to obawę, że do produkcji pelletu wykorzystano materiały drewnopodobne bądź inne sztuczne dodatki. Taki pellet nie będzie dobrze się spalał i może powodować problemy z podajnikiem.

Najwięcej informacji o jakości pelletu uzyskamy oczywiście wtedy, gdy zdecydujemy się na uruchomienie kotła grzewczego. Dobry pellet spala się równo i długo, nie spieka się, nie powoduje zapychania podajnika. Wysokojakościowe paliwo nie strzela, nie brudzi i nie wytwarza nieprzyjemnego zapachu.

Gdzie kupić pellet dobrej jakości?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup jednego lub dwóch worków pelletu i przetestowanie paliwa w domowych warunkach. Tym samym pozyskamy informację o jakości pelletu i zdecydujemy, gdzie warto kupić większą ilość opału. Jeśli testy nie wchodzą w grę, koniecznie zwracamy uwagę na to, jak swój produkt opisuje producent pelletu, ile wynosi wilgotność i kaloryczność oferowanego opału.

Informacji o tym, gdzie kupić pellet dobrej jakości, można poszukać również na branżowych forach. Oczywiście pamiętajmy, że opublikowane w sieci opinie i komentarze należy traktować z przymrużeniem oka, gdyż nie wszystkie zostały wystawione rzetelnie.

Produkcja pelletu dobrej jakości

Przeglądając ofertę producenta pelletu, warto zwrócić uwagę na informacje na temat surowca wykorzystywanego w procesie produkcji oraz przebieg samego procesu. Najlepiej, jeśli producent dysponuje własnym surowcem (jednocześnie prowadzi tartak), a produkcja pelletu następuje z wykorzystaniem nowoczesnej linii produkcyjnej.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments