poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaDom i OgródAkcesoria do blachy na rąbek stojący – ława kominiarska

Akcesoria do blachy na rąbek stojący – ława kominiarska

Pokrycie dachowe powinno być stosunkowo lekkie i trwałe, a przy tym estetyczne. Warunki te spełniają różnego rodzaju blachy, w tym blacha na rąbek stojący. W tej chwili jest to jedno z najchętniej stosowanych pokryć dachowych. Na jego korzyść przemawia nie tylko trwałość i estetyka rozwiązania, ale również łatwa dostępność i niska cena. W korzystnych cenach zakupimy również akcesoria do blachy na rąbek stojący, takiej jak stopnie i ławy kominiarskie. Ława kominiarska wskazana jest szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z wysokim kominek i mocno spadzistym dachem.

Co to jest blacha na rąbek stojący?

Blacha na rąbek stojący pojawia się na dachach budynków od wielu lat i póki co nic nie wskazuje na to, by mogła zostać całkowicie wyparta przez inne rodzaje pokryć dachowych, tym bardziej, że w architekturze wracamy do klasycznych, prostych form.

Mimo że rozwiązanie jest stare, to doczekało się swego rodzaju aktualizacji. Początkowo, aby uzyskać trwałe i szczelne pokrycie, arkusze z blachy łączono na rąbki, a odbywało się to poprzez założenie i zagięcie ich krawędzi. Część biegnąca od okapu do kalenicy łączona była na rąbki stojące, natomiast krawędzie poprzeczne na rąbki leżące. Dziś efekt ten uzyskuje się poprzez krycie dachów panelami z płaskiej blachy, posiadającymi różną wysokość rąbka i kąty rozmieszczenia.

Czym jest ława kominiarska?

Ława kominiarska to produkt powstały z myślą o bezpiecznej komunikacji dachowej. Elementami systemu komunikacji dachowej mogą być drabiny dachowe, stopnie kominiarskie i ławy kominiarskie. Elementy te montuje się w różnych częściach dachu, w zależności od jego budowy, powierzchni czy kąta nachylenia, natomiast ława kominiarska zawsze montowana jest obok komina.

Wpisując w wyszukiwarkę hasło ława kominiarska cena, otrzymamy szereg ofert w zróżnicowanych cenach. Podczas zakupu ławy kominiarskiej nie należy jednak kierować się wyłącznie ceną. Bardzo ważne jest to, z jakich materiałów wykonano produkt i czy dzięki temu ma zapewnioną antykorozyjność. Nie bez znaczenia jest też sposób montażu i kolorystyka.

Ława kominiarska do blachy na rąbek stojący

Nie chcąc dziurawić pokrycia dachowego, warto postawić na akcesoria dachowe do blachy na rąbek stojący, które można zamontować w sposób bezinwazyjny. W przypadku ław kominiarskich felc jest ściskany i skręcany śrubami. Ława montowana jest na dwóch podporach, co zapewnia jej stabilność. Oczywiście wiele zależy tutaj od długości ławy kominiarskiej, ponieważ przy długościach 200 czy 300 cm konieczne będą dodatkowe kołyski i wsporniki.

Ławę kominiarską do blachy na rąbek stojący można zamówić w zestawie, albo samodzielnie skomponować taki produkt z pojedynczych elementów, dostępnych w dobrych sklepach z akcesoriami dachowymi. Zazwyczaj do wyboru mamy co najmniej kilka kolorów osprzętu.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments