wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaBez kategoriiWłasne mieszkanie – czy warto inwestować

Własne mieszkanie – czy warto inwestować

Nowy model rodziny a miejsce zamieszkania

Świat się zmienia a wraz z nim zmieniają się również warunki i sposób życia. Duże domy budowane z myślą o wielopokoleniowej rodzinie mieszkającej razem powoli odchodzą w niepamięć. Podobnie mieszkania dzielone na wiele osobnych pokoi tak aby zmieścić i babcię i wnuka i zapewnić im jako taki komfort nie są już popularnym wyborem.

Nowoczesne domy i lokale dostosowują się do potrzeb rynku. Wraz z innym modelem rodziny pojawiły się inne miejsca do mieszkania. Typowa rodzina dzisiaj to rodzice i jedno dziecko mieszkający osobno. Dziadkowie zostają sami w dużym domu lub także przenoszą się do mieszkań. Jak więc wygląda nowoczesny dom i mieszkanie dzisiaj? Czy własne mieszkanie to koniec ery wielopokoleniowych domów?

Własne mieszkanie - plan

Nowoczesny dom i mieszkanie

Nowoczesny dom dzisiaj to dom jednorodzinny, często parterowy o niezbyt dużej powierzchni ale funkcjonalnie zagospodarowanej. Wnętrze jest przestronne, salon często połączony z aneksem kuchennym a ilość pokoi niewielka. Działka na której stoi również nie jest duża ale wystarczająca by cieszyć się słońcem. Nowoczesne mieszkanie natomiast to przede wszystkim również przestrzeń i funkcjonalność. Ważna jest lokalizacja, najczęściej albo w centrum albo poza miastem. Osiedla są często chronione i mają plac zabaw dla dzieci. Wnętrze to duże okna, balkon i prostota. Takie mieszkanie w zależności od lokalizacji wcale nie musi być drogie. Wybór własne mieszkanie czy dom zależy już od naszych indywidualnych potrzeb i wygody.

Własne mieszkanie czy wspólny dom

Własne mieszkanie na nowoczesnym osiedlu jest niewątpliwie kuszącą ofertą, szczególnie dla młodych małżeństw, które szukają niezależności. W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, w którym model kobieta siedzi w domu i wychowuje dzieci a mężczyzna zarabia pieniądze już dłużej się nie sprawdza nie ma raczej szans na powrót to tradycyjnych rodzin wielopokoleniowych mieszkających w jednym domu. Ciasnota, życie na co dzień z dziadkami z innej epoki, różnice pokoleniowe, inne cele i marzenia powodują, że wspólny dom dla wielu rodzin, jeśli koszty ich do tego nie zmuszają nie jest realną możliwością.

Na dłuższą metę więc warto zainwestować i kupić własne mieszkanie. To nie musi być na drugim końcu świata, można kupić mieszkanie w pobliżu swojej rodziny tak aby móc w każdej sytuacji pomóc. Ważna jest jednak niezależność i możliwość realizowania własnych potrzeb. Wspólny dom może skutecznie w tym przeszkodzić dlatego jeśli mamy wybór i możliwości decydujmy się na pełną samodzielność i związaną z tym samorealizację.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments