sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaTechnologieSkanowanie 3D w trudnych warunkach

Skanowanie 3D w trudnych warunkach

Dynamiczny rozwój nowych technologii sprawia, że przedsiębiorstwa produkcyjne chcą inwestować w innowacyjne rozwiązania i czerpać z tego tytułu wymierne korzyści. Nowoczesne technologie mogą usprawnić proces produkcyjny w firmie, a tym samym poprawić tempo pozyskiwania nowych produktów i ich jakość, a jednocześnie zminimalizować koszt produkcji pojedynczego elementu. Jedną z technologii wykorzystywanych na szeroką skalę w przedsiębiorstwach o charakterze produkcyjnym jest technologia 3D. Skanowanie 3D z powodzeniem może być wykonywane w nawet najtrudniejszych warunkach przemysłowych.

Wytrzymałe urządzenia przemysłowe

Hale produkcyjne i magazyny to miejsca, w których używa się wytrzymałych urządzeń o przeznaczeniu przemysłowym. Urządzenie przemysłowe charakteryzuje się wysoką wydajnością. Jest przystosowane do intensywnej pracy w systemie ciągłym i naprawdę trudnych warunkach otoczenia. Co należy rozumieć przez trudne warunki? Na pewno hałas i drgania wywoływane tymże hałasem i pracą niektórych maszyn, duże wahania temperatur, temperatury skrajnie niskie bądź bardzo wysokie, niekiedy dużą wilgotność pomieszczeń, a także znaczne ich zapylenie. W takich miejscach istnieje też duże ryzyko powstania uszkodzeń mechanicznych, zwłaszcza gdy sprzęt użytkowany jest na wysokości. Nie bez znaczenia jest również działanie silnych preparatów chemicznych.

W opisanych wyżej warunkach sprawdzą się wyłącznie urządzenia wysokiej jakości, posiadające trwałą, szczelną, solidnie wykonaną obudowę. Równie ważne jest to, co znajduje się wewnątrz urządzenia, ponieważ szybkość i precyzja działania mogą zadecydować o powodzeniu całego procesu produkcji.

Skanowanie 3D w przemyśle

Skanery 3D niekoniecznie nazwalibyśmy urządzeniami przemysłowymi, choć profesjonalny sprzęt od cenionych producentów z powodzeniem może być wykorzystywany w warunkach przemysłowych. Skanowanie 3D w trudnych warunkach możliwe jest m.in. dzięki urządzeniu Heavy Duty Quadro. Skaner ten skanuje w niemal każdych warunkach wewnętrznych i zewnętrznych, zatem sprawdzi się w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, stoczniowym, w metalurgii czy energetyce i to nie tylko na halach produkcyjnych, ale również w terenie.

Skanowanie 3D a wpływ otoczenia produkcyjnego

Profesjonalny skaner 3D pokonuje bariery związane z niekorzystnym wpływem otoczenia produkcyjnego. Złe warunki nie wpływają na precyzję skanowania, nawet jeśli mowa o zmiennych warunkach temperatury i oświetlenia. Na wyróżnienie zasługuje również obudowa skanera Heavy Duty Quadro, która została wykonana z oksydowanego aluminium. Do wnętrza skanera nie mogą dostać się żadne zanieczyszczenia czy wilgoć, ponadto obudowa charakteryzuje się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Należy przy tym dodać, że urządzenia ma stosunkowo niewielkie wymiary, dlatego może być wykorzystane do skanowania trudno dostępnych miejsc, nawet w kopalniach czy hutach. Dobrze radzi sobie ze skanowaniem ciemnych przedmiotów o nieregularnych kształtach.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Musisz wpisać komentarz!
Wpisz swoją nazwę

- Advertisment -
Google search engine

Popularne

Recent Comments